FAQ - Tuptusiowo
15848
page-template-default,page,page-id-15848,bridge-core-3.0.5,qi-blocks-1.0.4,qodef-gutenberg--no-touch,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-29.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6

FAQ

Pytania i odpowiedzi

1.  Co z jedzeniem?

Pierwszy posiłek przygotowują rodzice i w formie lunchbox  pakują dzieciom do plecaczków. My zapewniamy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Staramy się jeść zdrowo i kolorowo, dwa razy w tygodniu pieczemy domowe ciasto. W ciągu dnia dzieci cały czas mają dostęp do napojów. Pustym brzuszkom mówimy nie – przewidujemy dokładkę dla każdego łakomczucha.

2.  Co z pieluszkami?

Każdy rodzic przynosi odpowiednią ilość pieluszek dla swojego dziecka. Wiemy, że  macie swoje ulubione i nie chcemy tego zmieniać. W miarę możliwości, widząc gotowość waszych dzieci do odpieluchowania, sadzamy na nocnik. Robimy to we współpracy z wami i za waszą zgodą.

3.  Co z katarem?

Jeśli wasze dziecko ma katar i wiecie, że to  tzw. katar alergiczny lub jest to jedyny objaw i nie utrudnia funkcjonowania maluchowi, możecie go do nas przyprowadzić. W innym przypadku, niestety nie. Zależy nam na zdrowiu waszych dzieci, tak samo jak wam.

4.  Co z mlekiem mamy?

Możecie je nam dostarczyć a my odpowiednio je przechowamy i podamy maluszkowi, gdy nadejdzie odpowiednia pora.

5.  Co ze zwierzętami?

Mamy psa – sędziwego kundla Bariego. Nie przebywa z nami bezpośrednio w Tuptusiowie, ale jest królem podwórka. Zapewniamy, że lubi dzieci i jest z nimi związany od zawsze. Mamy również królika Tuptusia – nazwa zobowiązuje. Chcemy wyznaczyć każdemu dziecku dzień, w którym będzie króliczka karmić. Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci poznają co to obowiązek a Tuptuś będzie zawsze syty.

6.  Co z ulubionymi zabawkami?

Czasem bardzo trudno rozstać się z ukochaną zabawką. Niestety, poza czasem adaptacji lepiej będzie zostawić je w domu. Z doświadczenia wiemy że takie sytuacje sprzyjają konfliktom, czasem mogą popsuć cały dzień, a tego chcemy uniknąć. Oczywiście wszelkiego rodzaju kocyki, pieluszki i maskotki „dudu” stanowią wyjątek i te zawsze wasze dzieci mogą mieć ze sobą.